Muhafazakar Bungalovlar
Muhafazakar Bungalovlar Muhafazakar Bungalovlar
Muhafazakar Bungalovlar Muhafazakar Bungalovlar
listing 137 Sonuç listelendi.
Görünüm
izgaraGörünüm
izgaraGörünüm
  • Önerilen Sıralama
  • Fiyata Göre Önce (En Düşük)
  • Fiyata Göre Önce (En Yüksek)
  • Kişi Sayısına Göre (Önce En Düşük)
  • Kişi Sayısına Göre (Önce En Yüksek)

Son yıllarda tatilcilerin bazı yeni tercihleri ortaya çıktı. Otellerden sıkılan insanlar, otellerin veremediği özgürlüğü veren, kiralık diğer tatil çözümlerini deneyimliyor. Özellikle muhafazakar hayat görüşüne sahip vatandaşların, bir hayli talep ettiği muhafazakar çözümler son yıllarda iyice artmış durumda. Bunlardan birisi de muhafazakar bungalovlar… Bu tatil çözümleri, özellikle dini sebeplerden ötürü tatil yapmaktan geri duran insanların tercih ettiği bir tatil çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Birçok noktada sadece dini değil, insanlardan uzak sakin ve dingin bir tatil keyfi yaşamak isteyen tatilcilerin de yeni gözdesi olarak biliniyor. Villalara göre daha uygun olan bungalovlara bizim aracılığımız ile ulaşabilirsiniz.

Bungalov Ev Nedir?

Bungalov evler günümüzde tatil beldelerindeki ufak, şirin ve konuklarına doğal bir yaşam alanı sunan, prefabrik veya ahşaptan yapılarak oluşturulan küçük evlere denir. Tek kişilik veya 2 kişilik olarak tasarlanan bu evler genellikle tek katlı orman ve kır evi olarak da bilinir. Tek katlı olarak inşa edilen bungalov evler, asma katıyla beraber 1.5 kata çıkabilen bir özelliğe sahiptir. Özellikle tatilini şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta, doğanın kalbinde, sessiz ve sakin bir yerde geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yerler arasındadır. Son derece doğal ve otantik bir yapıya sahip olması nedeniyle kendinizi tatlı bir kır evinde hissetmenize olanak sağlar.

Tarihsel süreç içerisinde bungalov evler 19. Yüzyılda Hindistan’daki İngilizler tarafından bulunmuştur. Dünyanın pek çok bölgesinden Hindistan’a giderek meditasyon ve yoga terapileri almaya giden gezginlerin konaklama ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ilk olarak yapılmaya başlanmıştır. Gezginleri doğada ağırlamak için betonarme otellerin yetersiz kalması sonucunda tamamen ahşap malzemeler kullanılarak ailelere veya arkadaş gruplarına özel olarak tasarlanmaya başlamıştır. Bugün yalnızca Türkiye’de değil dünyanın pek çok bölgesinde kolay kullanımı ve doğal yapısıyla tatil beldelerini süsleyen en önemli yapılar olarak bilinir. Doğanın tam kalbinde ahşaptan yapılan malzemeleriyle sessizliğin ve doğallığın eşsiz büyüsünü yaşatır.

Bungalov Ev Özellikleri

Bungalov ev özellikleri konuklarına pek çok avantaj sağlamasıyla ön plana çıkar. Genellikle 1+0 şeklinde stüdyo daireler halinde yapılan bungalovlar, ihtiyaca uygun olarak daha fazla odalı da yapılabilir. Zemin üzerine oturtulan ahşap yapılar olması sebebiyle 1 yatak odasından, açık mutfaktan ve dışarıda yer alan geniş bir verandadan oluşur. Tıpkı betonarme evlerde olduğu gibi bungalov evlerde de su, elektrik, banyo ve tuvalet yapısı mevcuttur. Her ne kadar bungalov ev denildiği zaman akıllara çok küçük, altyapısı olmayan ve zevk alınmayacak yapılar gelse de tam aksine konukların huzur bulacağı, doğanın içinde kaybolacağı, sağlam bir altyapısı bulunan ve her ihtiyaca pratik şekilde cevap veren evlerdir.

Evlerin dış cephesinde ahşap malzemeler kullanılır. Zaman zaman ahşap kütükler ve hasır kamışlar da kullanılarak daha doğal bir görünüm kazanması amaçlanır. Bungalov evleri diğer evlerden ayıran en önemli nokta ise doğayla uyumlu şekilde dizayn edilmesidir. Böylelikle konuklar kendilerini doğada hissederek daha huzur dolu bir tatilin tadını çıkarmış olur. Ahşap ev olarak da bilinen bungalov evler, diğer evlere oranla daha az bir metrekareye sahip olduğu için yapım maliyeti de daha düşüktür. Bu da insanların tatillerini bungalovlarda geçirmesine veya bu evleri satın almalarına neden olur.

Pek çok özelliği içerisinde barındıran bungalov evler, pratik ve kolay kullanımı sayesinde de oldukça fazla tercih edilir. Gözlerini doğanın büyüleyici manzarasına karşı ve kuş sesleriyle açmak isteyenler için birebirdir.

Bungalov Evlerin Avantajları

Kolay kullanımı, pratik oluşu, ihtiyaçlara hızlı şekilde cevap vermesi, doğal bir görünümü sahip olması gibi özelliklerden dolayı bungalov evlerin avantajları geniş bir yer tutar. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Bungalov evler tamamen doğal malzemelerden yapıldığı ve şehirden uzak bir şekilde doğanın içerisinde yer aldığı için, konuklara doğanın içinde bir tatil hissi yaşatır.
  • Çocuklar, yaşlılar ve engelli insanlar açısından hiçbir zorluk yaşatmayan bungalov evler, buna göre dizayn edilir. Tamamen düz ayak şeklinde giriş sağlandığı için bungalovlarda yaşamak oldukça kolaydır.
  • Geniş verandası sayesinde doğanın içerisinde dış alanda dinlenme, kahvaltı yapma, akşam yemeği yeme, kitap okuma, sohbet etme gibi imkan tanıt.
  • Bungalov evlerin içerisinde yer alan klima ve banyonun bulunması, yaşam konforunu arttırarak daha kaliteli bir tatil geçirilmesine yardımcı olur.

Muhafazakar Bungalov Evler

Muhafazakar bungalov evler, ailelerin ihtiyaçlarına en doğru ve pratik şekilde cevap verir ve keyifli tatil çıkarmana imkan tanır. Şehrin gürültüsünden, karmaşasından, insanlardan uzakta doğanın içerisinde ailesiyle baş başa tatilin tadını çıkarmak isteyen muhafazakar aileler için birbirinden özel avantajlara sahip. Dışarıdan hiç kimsenin hiçbir şekilde göremeyeceği duvarlarla kaplı bahçede yüzmek için büyük bir havuz, mangal yapmak için barbekü, kuş sesleri arasında yemek yiyip sohbet etmek için geniş bir veranda gibi birçok özellik bulunur. Ahşabın şekil aldığı estetik görünüm ve doğallık sayesinde unutulmaz bir deneyim sunar. Şehir yaşamından olumsuz etkilenerek kendini doğaya bırakmak isteyen ve gözlerden uzak şekilde rahatsız edilmeden nefes almak isteyen aileler için bire birdir. Bu sayede huzur dolu bir tatilin yaşanmaması içten bile olmaz.

Muhafazakar Bungalov Nedir?

Özellikle küçük ve pansiyon mantığında işletilen tatil çözümleri olarak, Türkiye’de son yıllarda yaygınlaşmakta. Yapı izni verilmeyen bölgelerde, tatil işletmeleri tarafından sıkça tercih edildiği bilinen muhafazakar bungalovlar, özellikle uygun fiyatı, ekolojik ve doğal oluşu bu durumu oluşturan temel sebepler olarak karşımıza çıkmakta. Her bütçeye uygun seçeneklerinin olması da bütün kesimlerden tatilcilerin yeni gözdesi olmaya aday yapmakta.

Muhafazakar bungalov, adından da anlaşılabileceği üzere, sizleri meraklı gözlerden korumak ve mahremiyet sağlamak amacıyla hizmet veren bungalov türleri olarak bir tatil ve konaklama seçeneği olarak hayatımıza girmiştir. Bu türde bungalovları, genellikle dini sebeplerden ötürü, tatil beldeleri ve otelleri tercih edemeyen insanlar tercih ediyor. Fakat özellikle son yıllarda, şehirleşmenin hızla artması sebebiyle, insanlardan uzaklaşmak isteyen tatilcilerin de gözdesi konumunda. Doğayla uyumlu yapısı, yine şehirden kaçmak isteyenler uğrak adresi olmasının temel sebepleri arasında gösterilebilir. Özellikle ormanlık bölgelerde, orman içlerinde, tatil keyfi sürmek ve doğayla uzun uzun vakit geçirmek istiyorsanız muhafazakar bungalovları tercih edebilirsiniz.

Özellikle ormanlık alanlarda, kurumlar tarafından imar izni verilmediğini hepimiz bilmekteyiz. İşte bu tarz yerlerde, bungalovlar taşınabilir yapısı, ahşap malzemeden yapılması ve pratik kullanımı sebebiyle çoğu zaman izin alabilen tatil çözümleri olarak karşımıza çıkar. Özellikle Ege ve Akdeniz, hatırı sayılır şekilde Karadeniz bölgesinde de bu tarz tatil çözümlerine sıkça tercih edilmekte ve nezih bir tatil imkanı sağlamaktadır.

Her nevi coğrafyada ve konumda muhafazakar bungalov seçenekleri, Sapanca Evleri ile bir tık uzağınızda. Sapanca pek çok ilden kolay ulaşım sağlanabilen, gözde bir tatil ilçesi olduğundan özellikle Sapanca’da son yıllarda muhafazakar bungalov seçeneklerine talep oldukça artmıştır.

Muhafazakar Bungalov Avantajları

Muhafazakar bungalov pek çok avantajı bulunan bir konaklama tercihidir. Öncelikli olarak sağlık açısından birçok avantajı bulunuyor. Özellikle ahşap olması, doğayla iç içe olmasıyla birleşince bir spa etkisi gösteriyor. İçerisindeki oksijen miktarı fazla olan bungalovlar, başta romatizma olmak üzere astım gibi çeşitli hastalıklar için de faydalı bir nitelik taşıyor.

Kullanışlı ve geniş verandaları bulunan bu tarz konaklama tesisleri, pratik çözümleriyle sizleri karşılamaktadır. Havadar verandalarda, isterseniz sohbet edebilir, isterseniz kitap okuyabilir ve bilumum bütün etkinlikleri gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Betonarme tatil çözümlerine göre daha az maliyetli olması, tatilciler için en büyük avantajlardan birisidir. Ahşap yapısı, bakım maliyetlerini azalttığı için diğer tatil deneyimlerine göre daha ucuz konaklama fiyatlarına sahip.

Sıcak ve sempatik bir havaya sahip olmasıyla, minimal yaşam biçimine sahip insanlara uygundur. Özellikle sakinlik ve dinginlik arayanlar için bulunmaz nimet olan bungalovlar, muhafazakar seçenekleriyle, sakinlik ve dinginliklerine bir de kimse tarafından rahatsız edilmeden, sadece sevdiklerinizle huzurlu bir tatil geçirmenize de olanak sağlamış olur.

Güneş ışığının rahatsız edici ve sağlıksız ultraviyole ışınlarına karşı, ahşap yapısı ve çatı şekliyle üst düzey koruma sağlıyor.

Dar alanlı arazilerde, alanları efektif ve ergonomik kullanmanıza olanak tanıyor. Bu yüzden minimalize bir tatil keyfi sürerken, aynı zamanda konforlu bir tatil deneyimi de yaşayabiliyorsunuz.

Neden Bungalov Evler Tercih Edilmeli?

Neden bungalov evler tercih edilmesi sorusuna verilecek pek çok cevap vardır. Bu soruya verilecek cevaplar ise şu şekilde sıralanabilir:

Sağlıklıdır

Betonarme olmayan ve nefes alan yapısı sayesinde tamamen doğal bir hava sirkülasyonu ile yüksek oksijen sağlar. Diğer bir yandan ise ahşap yapısı gereği insan vücuduna zararlı olan kimyasalları ve gazları emerek yayılımını engeller.

Çevre Dostudur

İnşaat yapı alanında kullanan ve yenilebilir özelliği bulunan tek malzeme ahşaptır. Bunun yanında üretimi için gerekli olan enerji de oldukça azdır. Bungalov evler, doğal malzemelerden üretildikleri için toprağın ve doğanın yapısına uyum sağlayarak herhangi bir zararda bulunmaz.

Uzun Ömürlüdür

Ahşap malzemeden yapılan evler, yanlış bilinenin aksine betonarme evlerden daha uzun ömürlüdür. Gerek Anadolu topraklarında gerekse de dünyanın çeşitli bölgelerinde 800 yıllık ahşap yapıların hâlâ sapasağlam ayakta durduğu görülür. Malzemenin kalitesine ve İklim koşullarına uygun olarak üretilen bungalov evler, oldukça uzun ömürlere sahiptir.

Dayanıklıdır

Esnek bir yapıya sahip olan ahşaplar, deprem ve sel gibi doğal afetlere karşı dirençli, sağlam ve dayanıklıdırlar. Özellikle deprem bölgelerinde en çok kullanılan yapıların ahşap evler olduğu görülür.

Enerji tasarrufu açısından da üst düzey verime sahip olan muhafazakar bungalovlarda tatil maliyetlerinizi minimumda tutarak müthiş bir tatilin keyfini çıkarmak mümkün. Sizler de farklı muhafazakar bungalov seçenekleri arıyorsanız, sitemizde bulunan ilgili muhafazakar bungalov seçeneklerine göz atabilirsiniz. Uygun fiyat, güvenilir hizmet ve kaliteyi Sapancaevleri.com’da bulmak mümkün…

WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış