• Arkadaşın ile paylaş
 • facebook
 • twitter

Kurumsal

Ekibimiz

Onur ÖNAL
Onur ÖNAL Genel Müdür
Uğur ÖNAL
Uğur ÖNAL Villayolu.com Yetkilisi

Kiralama Sözleşmesi

 

Kiralama Sözleşmesi

Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme; villayı kiralayan (bundan böyle 'müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (bundan böyle faaliyet merkezi  Tahtakale mh.Saray Patı sok. No:1/5/21 34320 Avcılar/İstanbul adresinde bulunan Buhayra Turizm San. Ve Tic. Ltd.Şti. bundan sonra villayolu.com olarak anılacaktır.)
arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır.
www.villayolu.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, villayolu.com  'a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

Rezervasyon ve Ödeme

Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Villa/Apartın kiralama tarihlerini seçtikten sonra sizden gerekli iletişim ve fatura bilgileri alarak ön kiralama işlemi yapar. Ön kiralamadan sonra sizden kiralama bedelinin %35 ‘ni kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama(opsiyon) yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT veya Kredi Kartı ile ödeme yapılmalıdır. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 (bir) iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Villa/Apartın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda villayolu.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde villa/apart sahibinin banka hesabına yatırmak şartı ile banka üzerinden resmi olarak alınır.
MÜŞTERİ BU SÖZLEŞMEYİ ONAYLADIĞINDA VİLLA/APARTIN KİRASININ GERİ KALAN ÜCRETİNİ MAL SAHİBİNE BANKA ÜZERİNDEN YATIRACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ OLUR.

Hasar Depozitosu

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (Villa özellikleri tablosunda veya villa/ detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadann ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/ çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Villaya Giriş / Çıkış

Villa/Apart a giriş saatleri 16:00 (Temizlik sebebi ile), evden çıkış saatleri ise kesinlikle saat 10:00’a kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsait olma durumuna bağlı olarak değiştirebilir.

Villa Temizliği/Bakımı ve Ekstra Giderler

Haftalık villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 1 (bir) hafta konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

Villa/Aparta mevcut bulunan ve mal sahipleri tarafından yaptırılmış olan olası deprem, yangın, su baskını, doğal afet vs. her türlü sigorta, evde konaklayan misafirleri kapsamamaktadır. Evde konaklayan misafirlerin hayat, sağlık,seyahat ve hırsızlık sigortaları gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.

Isıtmalı Havuzlu Villalar

Isıtmalı Havuzlu Villalar kategorisinde bulunan villalarımızda iç ya da dış havuz ısıtmalı olduğu Villa/Apart'ın açıklamalarında belirtilmiştir.Havuz ısıtma ücretleri Villa/Apart'a göre değişmekte ve açıklamada yazmaktadır.
Havuz sıcaklıkları hijyen gereği 26-28 C derece arasında olmaktadır.Akdeniz ve Ege bölgesindeki villalarımızda havuz ısıtması elektrik ile yapıldığından havuzun büyüklüğüne göre havuzların standart sıcaklığa ulaşması 2-3 günü bulabilmektedir.Rezervasyon yapan müşterilerimiz mutlaka öncesinde havuz ısıtması istediğini belirtmeliler.Havuz sıcaklıklarından kaynaklı sorunlarda firmamız sorumlu tutulamaz.

Villa Kapasitesi

Villa/Aparta belirtilen kişiler haricinde ekstra kişilerin konaklaması yasaktır. Evin tanımında belirtilen maksimum kişi sayısından fazla kişinin konakladığı tespit edilirse, ev sahibinin / ilgili kişinin bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkı bulunmaktadır.

İptal Şartları ve İade Koşulları

Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale, Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaporalarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villayolu.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaporası; rezervasyonu tamamlanmış ilgili villanın sahibinin belirtmiş olduğu banka hesabına aynı gün içerisinde villayolu.com tarafından yatırılmaktadır.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villayolu.com a bildirilmesi gerekmektedir.Bildirilmediği takdirde villayolu.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35’i tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villayolu.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise;

Şirketimiz sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir.

İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaporanın tamamını iade etmekle yükümlüdür.

KİRALAMA KOŞULLARI VE SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 

Müşteri sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder.

Müşteri, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler.

Müşteri, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder.

villayolu.com Kiralama ve Müşteri, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder.

İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Borçlar kanununun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi Müşteri tarafından yapılmıştır. İşbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri iş bu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İşbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir.

FİRMAMIZIN  SORUMLULUKLARI 

Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren yazlık eve girişe kadar bu rezervasyon ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır.

Konutta olabilecek aksaklıkları (elektrik arızası, su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz.

Müşterilerin özel eşyalarından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz.

Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir.

Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz.

Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir.

villayolu.com web sayfasında yayınlanan hiçbir villa veya apart, villayolu.com ‘a ait değildir.  Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. villayolu.com, gerçek ya da tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle villayolu.com sadece komisyonculuk faturası keser. Müşterinin ödediği bedelin belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden villayolu.com fatura ibraz etmektedir. Müşteri tarafından ödenen toplam tutarın fatura keşide edilmeyen kalan kısmı  villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. villayolu.com kendi elde ettiği gelire istinaden  fatura ibraz ettiğinden dolayı, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan  kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

ZİYARETCİNİN SORUMLULUKLARI 

Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır.

Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez.

Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, Müşteri kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.

Müşteriler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir.

Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir. Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise Müşteri fazlasını ödemeyi kabul eder. Müşteriler, bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini villayolu.com onayı olmadan devredemezler. villayolu.com sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir.

Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır.

Taşınmazın kullanımı için Müşterinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde Müşteri, Taşınmaz Sahibine karşı kusuru oranında sorumlu olacak, villayolu.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Taşınmaz esas olarak sadece Müşteri ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşmede belirtilen kişiler dışındaki kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar Müşteri tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Müşterinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan Müşterinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz.

Müşteriler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında villayolu.com ‘un derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır.

Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, villayolu.com un önüne geçemediği durumlarda villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlık yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır. villayolu.com, müşteriyi hiçbir zaman, hiçbir şekilde kiraladığı villaya/aparta, villayolu.com firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. villayolu.com, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan villayolu.com sorumlu tutulamaz. villayolu.com, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden villayolu.com sorumlu tutulamaz.

Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan villayolu.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

HUKUKİ ŞARTLAR

Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler.

Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşme’den doğan ihtilafların hallinde münhasıran İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşme’den dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre villayolu.com merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir.

Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlülüğünü etkilemeyecektir.

Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve imzalanmıştır.

Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "villayolu.com" a REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR

İptal Şartları

                                                                                                                              İptal Şartları ve İade Koşulları

Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale, Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaporalarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villayolu.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaporası; rezervasyonu tamamlanmış ilgili villanın sahibinin belirtmiş olduğu banka hesabına aynı gün içerisinde villayolu.com tarafından yatırılmaktadır.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villayolu.com a bildirilmesi gerekmektedir.Bildirilmediği takdirde villayolu.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;

31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35’i tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kapora iade edilmez.

Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villayolu.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise;

Şirketimiz sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir.

İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaporanın tamamını iade etmekle yükümlüdür.

Gizlilik Şartları

                                                                                                              GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Villayolu.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Villayolu.com hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır.

Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi ifade etmektedir.

Villayolu.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.

Villayolu.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Villayolu.com 'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.villayolu.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Villayolu.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Villayolu.com, www.villayolu.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Villayolu.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Villayolu.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Villayolu.com, kullanıcılara ve kullanıcıların www.Villayolu.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez - Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda İstanbul İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "Villayolu" na REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME VE GERİ ÖDEME YAPMAMA HAKKI VERİR.

Kişisel Verilerin Korunması

                                                                                                      KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Giriş
Kişisel verilerin korunması Villayolu ("Villayolu.com" ya da "Şirket") için büyük önem arz eden bir konudur. Villayolu.com, bugüne kadar hizmet verdiği alanın hassasiyeti gereğince tüm veri sahiplerinden (kişisel verileri işlenen gerçek kişi/ilgili kişi) elde ettiği kişisel verileri gizli tutmuş ve hiçbir zaman hukuka aykırı olarak üçüncü kişilerle paylaşmamıştır. Villayolu.com, herhangi bir yasal düzenleme olmadan önce de kişisel verilerin gizliliğini bir çalışma ilkesi olarak benimsemiş ve çalışanlarına da bu ilke doğrultusunda çalışma talimatları vermiştir.

Şirket, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ("Kanun") uyum sağlanması için Kanun’un öngördüğü bütün ilkeleri benimsemekte, kişisel verilerin işlenmesi, silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, aktarılması, ilgili kişinin aydınlatılması ve veri güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmektedir. Bu kapsamda düzenlenen işbu KVK Politikası, kişisel verisi işlenen gerçek kişilerin (“İlgili Kişi, veri sahibi”) erişimine sunulmaktadır.

1. KVK Politikası’nın Amaç ve Kapsamı

Bu KVK Politikası, kişisel verilerin Villayolu.com tarafından toplanması, kullanımı, paylaşımı, muhafaza edilmesi ve korunması konularını ve bunlar ile ilgili veri sahiplerinin haklarını açıklamaktadır. Bu KVK Politikası;

 • Çalışanların,
 • Çalışan adaylarının,
 • Şirket hissedarlarının,
 • Şirket yetkililerinin,
 • Ziyaretçilerin,
 • İşbirliği içinde olunan kurumların çalışanlarının,
 • Şirketin sunduğu her tür uygulama ve hizmete erişenlerin ve
 • Üçüncü kişilerin

Kanun kapsamındaki kişisel verileri için uygulanmaktadır. Veri sahiplerinden açık rızaları alınarak ile ya da Kanun’da sayılan diğer hukuka uygunluk halleri kapsamında elde edilen kişisel veriler, Villayolu.com’un hukuki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi, hizmetlerinin gereği gibi sunulması, sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması ve kalite politikasının iyileştirilmesi ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen diğer amaçlarla işlenmektedir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi

2.1. Kişisel Verilerin İşlenmesi İle İlgili Genel İlkeler

Villayolu.com, kişisel veri işleme faaliyetlerini gerçekleştirirken Kanun’un 4. maddesinde sıralanan ilkelere riayet etmektedir.

Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma : Villayolu.com, veri sahibinden ya da üçüncü kişilerden elde ettiği kişisel verilerin kaynağını sorgular ve bunların hukuka uygun ve dürüstlük kuralları çerçevesinde elde edilmesi ile işlenmesine önem verir. Bu çerçevede Villayolu.com, kişisel veri aktardığı üçüncü taraflara kişisel verilerin korunması amacıyla gerekli uyarı ve bildirimleri yapar.

Doğru ve gerektiğinde güncel olma : Villayolu.com, tüzel kişiliği bünyesinde bulunan bütün verilerin doğru bilgi olmasına, yanlış bilgi içermemesine ve nihayet kişisel verilerde değişiklik olduğu takdirde bunların kendisine iletildiği durumlarda güncellemeye önem verir. Villayolu.com; üyeler, müşteriler ya da Şirket ile temas kuran üçüncü kişilerin beyan ettiği kişisel verilerin doğruluğu ve güncelliği hususunda üzerine düşen makul özen ve dikkati göstermektedir.

Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme : Villayolu.com, meşru ve hukuka uygun olan veri işleme amaçlarını, kişisel veri işleme faaliyetine başlamadan önce belirli ve açık bir biçimde ortaya koymaktadır. Bu şekilde belirlenmiş amaçlar dışında kişisel veriler işlenmemektedir.

İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma : Villayolu.com, kişisel veri işleme faaliyetlerini yalnızca işlenme amacı ile sınırlı olarak gerçekleştirmektedir. Belirlenen amaçla ilgili olmayan kişisel veriler Villayolu.com tarafından işlenmez.

İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme : Villayolu.com, kişisel verileri mevzuatın öngördüğü veya işlenme amacının gerektirdiği süre kadar muhafaza eder. Buna karşın mevzuatın öngördüğü süre sona erdiğinde yahut işlenme amaçlarının tamamı ortadan kalktığında kişisel verileri siler, yok eder ya da anonimleştirir.

Söz konusu ilkeler ; Villayolu.com’un kişisel verileri açık rızaya dayanarak veya diğer veri işleme şartlarına uygun bir şekilde işlemiş olup olmadığına bakılmaksızın uygulanır. Bu noktada Villayolu.com, kişisel verileri veri işleme şartlarına ve genel ilkelere uygun şekilde işliyor olup aydınlatma yükümlülüğünü de yerine getirmektedir.

2.2. Kişisel Verilerin İşlenme Şartları

Villayolu.com; kişisel verileri açık rıza ile yahut diğer veri işleme şartlarına uygun olarak sayılan hallerde işlemektedir:

 • Kanunlarda açıkça öngörülmesi.
 • Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.
 • Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.
 • Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.
 • İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.
 • Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.
 • İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

Kanun’a göre kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir.

Villayolu.com, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde, Kanun ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından öngörülen ilave önlemleri alır.

Özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinde Kanun’un 6. maddesinde sıralanan veri işleme şartlarına ve sağlık verileri bakımından 20 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kişisel Sağlık Verilerinin İşlenmesi ve Mahremiyetinin Sağlanması Hakkında Yönetmelik hükümlerine riayet edilmektedir. Bu kapsamda özel nitelikli kişisel veriler aşağıdaki hallerde işlenmektedir:

 • Veri sahibinin açık rızasının bulunması
 • Sağlık ve cinsel hayat dışındaki özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesinin kanunlarda öngörülmesi.
 • Sağlık ve cinsel hayata ilişkin verilerin kamu sağlığının korunması, koruyucu hekimlik, tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerinin yürütülmesi, sağlık hizmetleri ile finansmanının planlanması ve yönetimi amacıyla sır saklama yükümlülüğü altındaki kişiler tarafından işlenmesi.


2.3. Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Villayolu.com; kişisel verileri Kanun’un 5. ve 6. maddesinde yer alan hukuki sebepler çerçevesinde aşağıda sayılı amaçlar için işlemektedir:

 • Kurumsal sürdürülebilirlik faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Etkinlik yönetimi
 • İş ortakları veya tedarikçilerle olan ilişkilerin yönetimi
 • İnsan kaynakları faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Olağan şirket faaliyetlerinin sürdürülmesi
 • Şirket personel temin süreçlerinin yürütülmesi
 • Şirket finansal raporlama ve risk yönetimi işlemlerinin icrası/takibi
 • Şirket hukuk işlerinin icrası/takibi
 • Kurumsal iletişim faaliyetlerinin planlanması ve icrası
 • Kurumsal yönetim faaliyetlerinin icrası
 • Şirketler ve ortaklık hukuku işlemlerinin gerçekleştirilmesi
 • Talep ve şikâyet yönetimi
 • Şirket üst düzey yöneticilerine sağlanacak yan haklar ve menfaatlerin planlanması ve icrası süreçlerine destek olunması
 • Şirket itibarının korunmasına yönelik çalışmaların gerçekleştirilmesi
 • Yatırımcı ilişkilerinin yönetilmesi
 • Yetkili kuruluşlara mevzuattan kaynaklı bilgi verilmesi
 • Ziyaretçi kayıtlarının oluşturulması ve takibi
 • Çevrimiçi ziyaretçi verilerinin ilgili mevzuata uygun şekilde işlenmesi,
 • Üyelere daha kolay ve kaliteli şekilde bir hizmet sunması,
 • Şirket’in ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması,
 • Platformlar üzerinden sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi, yeni hizmetlerin geliştirilmesi ve bununla ilgili bilgilendirme yapılması,
 • Üye veya müşteri ile kurulan Sözleşmenin ifası amacıyla, ticari elektronik ileti onayı mevcut üye/müşteriler açısından; üye/müşteriye özel tanıtım, fırsat ve fayda sağlanması, doğrudan pazarlama, dijital pazarlama, yeniden pazarlama, hedefleme, profilleme ve analiz yapılarak üye/müşterinin tercih ve beğenisi doğrultusunda uygulama, mal/ürün ve hizmetlerin tanıtımının ve pazarlamasının yapılması,
 • Veri Sahiplerinin sorun ve şikâyetlerinin çözümlenmesi, memnuniyetinin sağlanması ve etkin bir hizmetin sunulması,
 • İdari ve adli makamlardan gelen bilgi taleplerinin cevaplandırılması, hukuki süreçler ve mevzuata uyum sağlanması,
 • Bilgi ve işlem güvenliği sağlanması ve kötü amaçlı kullanımın önlenmesi.

Bahsi geçen amaçlarla gerçekleştirilen işleme faaliyetinin, Kanun kapsamında öngörülen sair veri işleme şartlarından herhangi birini karşılamıyor olması halinde, ilgili veri işleme sürecine ilişkin olarak Villayolu.com tarafından veri sahibinden açık rıza temin edilmektedir.

2.4. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi

Villayolu.com, kişisel verileri Sözleşmeler, dijital ortam, çağrı merkezi, idari ve adli makamlardan gelen tebligatlar ve sair iletişim kanalları aracılığıyla işitsel, elektronik veya yazılı olarak, Kanun’da belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak ve işbu KVK Politikası’nda belirtilen hukuki sebepler doğrultusunda toplamaktadır. Söz konusu kişisel veriler, temel olarak işbu KVK Politikası kapsamında sözleşmenin kurulması ve veri sahiplerine daha iyi hizmet sağlanması amacıyla işlenmektedir.

Bu kapsamda Villayolu.com hizmetlerinden faydalanıldığında, Villayolu.com ile (satın alım, aracılık, çalışma vb) hukuki bir ilişki kurulduğunda, üye hesabı oluşturulduğunda, üye olmaksızın hizmet alımı gerçekleştiğinde veya hizmetler ile ilgili olarak Villayolu.com ile (canlı destek, e- posta vb) yollar ile iletişime geçildiğinde, kişisel veriler elde edilmektedir. Villayolu.com, üyeleri tarafından bir başkası için verilen kişisel verilerde, üye tarafından veri sahibinin rızasının alındığını varsaymaktadır.

Villayolu.com, gerek iş ortakları gerekse çözüm ortaklarından kişisel veri elde ederken hukuka uygun davranmayı ilke edinir. İş ortakları ve çözüm ortaklarından veri gizliliği taahhüdü ile ve ancak hizmetin gerektirdiği kadar veri toplanmakta ve bu noktada veri güvenliğinin sağlanmasına ilişkin tedbirler alınmaktadır.

Villayolu.com, çalışanlarının kişisel verilerini, iş ilişkileri ve sağlık sigortası bakımından gerekli olduğu kadarıyla ve ilgili mevzuatın izin verdiği diğer hallerde onay alınmaksızın işlemekte olup çalışanlarına ait kişisel verilerin gizliliği ve korunmasını temin eder.

2.5. Kişisel Verilerin Aktarılması

Villayolu.com kişisel verileri yalnızca işbu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve Kanun’un 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır. Bu kapsamda Şirket, topladığı kişisel verileri aşağıda belirtilen kişi ve kurumlara belirli amaçlarla aktarabilecektir:

 • İş ortaklığının kurulma amaçlarının yerine getirilmesini temin etmek amacıyla sınırlı olarak Şirket’in iş ortaklarına,
 • Şirket’in tedarikçiden dış kaynaklı olarak temin ettiği ve Şirket’in ticari faaliyetlerini yerine getirmek için gerekli hizmetlerin Şirket’e sunulmasını sağlamak amacıyla sınırlı olarak Şirket’in tedarikçilerine,
 • Şirket’in müşterilerine
 • Şirket’in çözüm ortaklarına,

Villayolu.com’un kişisel verileri paylaşmasının amacı, hizmetlere erişim sağlamak, yasal yükümlülüklere uymak, veri sahibi ile akdetmiş olduğu sözleşmenin uygulanmasını sağlamak, alış ve satış işlemlerini gerçekleştirmek veya hizmetler ile ilgili hileli veya yasadışı faaliyetleri engellemek ve tespit etmektir.

Villayolu.com, veri paylaşım faaliyetlerinde hukuka uygun davranmayı ilke edinir. Kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişiler ile ancak hizmetin gerektirdiği ölçüde veri paylaşılmaktadır. Bu taraflar mutlaka veri güvenliğine ilişkin tedbirleri almaya zorlanmaktadır. Kişisel veriler ayrıca; üyenin ticari elektronik ileti onayı doğrultusunda alışveriş tercih, beğeni ve alışkanlıkları doğrultusunda kendisine tanıtım, reklam yapılabilmesi, fayda ve fırsat sunulabilmesi amacıyla ilgili çözüm ortakları ile paylaşılabilecektir.

Villayolu.com; müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının artırılması amacıyla, üye/müşteriye ait anonim verileri pazar araştırması yapacak şirketlerle paylaşılabilecektir. Yukarıda belirtilen yurt içi ve yurt dışı aktarıma konu kişisel veriler, veri güvenliğini sağlayacak teknik tedbirlerin yanı sıra; Sözleşmelerde yer verilen hükümler sayesinde hukuksal olarak da korunmaktadır.

Villayolu.com, işlediği kişisel verileri; yasalar karşısındaki yükümlülüğünü ifa etmek amacıyla (suçla mücadele, devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi ve benzeri ancak bununla sınırlı olmamak üzere Şirket’in yasal veya idari olarak bildirim veya bilgi verme yükümlülüğünün mevcut olduğu durumlarda) yasal olarak bu bilgileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilecektir.

2.6. Kişisel Verilerin Saklanması Ve İmhası

Kanun uyarınca kişisel veriler, doğru ve güncel tutulmakta, ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilmektedir. Bu süre her kişisel veri kategorisi için ayrı olarak belirlenmekte olup bu sürenin geçmesinden sonra ise ilgili kişisel veriler Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik uyarınca belirlenen periyodik imha sürelerinin sonunda silinmekte, yok edilmekte veya anonim hale getirilmektedir.

Kişisel verilerin silinmesi, kişisel verilerin ilgili kullanıcılar için hiçbir şekilde erişilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini; kişisel verilerin anonim hale getirilmesi, kişisel verilerin başka verilerle eşleştirilse dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hale getirilmesini ifade etmektedir.

Bu kapsamda Villayolu.com gerekli periyodik imha sürelerini belirlemiş ve veri imha politikası oluşturmuştur. Şirket kişisel verilerin silinmesi, yok edilmesi ve anonim hale getirilmesiyle ilgili yapılan bütün işlemleri kayıt altına alır ve söz konusu kayıtları, diğer hukuki yükümlülükler hariç olmak üzere en az üç yıl süreyle saklar.

Veri sahibi, Villayolu.com’a başvurarak kendisine ait kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini talep ettiğinde Villayolu.com;

 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmışsa talebe konu kişisel verileri siler, yok eder veya anonim hale getirir. Veri sahibinin talebini en geç otuz gün içinde sonuçlandırır ve veri sahibine bilgi verir.
 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmış ve talebe konu olan kişisel veriler üçüncü kişilere aktarılmışsa bu durumu ilgili üçüncü kişiye bildirir; üçüncü kişi nezdinde gerekli işlemlerin yapılmasını temin eder.
 • Kişisel verileri işleme şartlarının tamamı ortadan kalkmamışsa, bu talebi Kanun’un 13 üncü maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca gerekçesini açıklayarak reddedebilir ve ret cevabını veri sahibine en geç otuz gün içinde yazılı olarak ya da elektronik ortamda bildirir.

3. Kişisel Verilerin Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Alınan Teknik ve İdari Tedbirler

Villayolu.com, kişisel verilerin hukuka uygun işlenmesini sağlamak için, teknolojik imkânlar ve uygulama maliyetine göre teknik ve idari tedbirler almaktadır. Kişisel verilerin korunması için alınan teknik ve idari tedbirler, özel nitelikli kişisel veriler bakımından özenle ve ilave tedbirlerle uygulanmakta ve Villayolu.com bünyesinde gerekli denetimler periyodik olarak en üst düzeyde sağlanmaktadır.

Villayolu.com, kişisel verilerin yalnızca bu KVK Politikası’nda belirtilen amaçlar kapsamında işlenmesini sağlamak ve kötü niyetli olarak kullanılması, kişisel verilere yetkisiz şekilde erişilmesi, paylaşılması, yok edilmesi veya değiştirilmesi gibi riskleri azaltmak için uygun her türlü güvenlik tedbirini almış bulunmaktadır. Bu güvenlik tedbirleri kişisel verilerin yeterli düzeyde veri koruması sağlamayabilecek ülkelere aktarımı gibi konularda alınan sair önlemleri de kapsamaktadır.

Kişisel veriler gizlidir ve Villayolu.com bu gizliliğe riayet etmektedir. Kişisel verilere ancak Villayolu.com içinde yetki verilmiş kişiler ulaşabilir. Bu çerçevede yazılımların standartlara uygun olması, üçüncü partilerin özenle seçilmesi ve şirket içinde de veri koruma politikasına riayet edilmesi sağlanmaktadır.

Villayolu.com veri güvenliği sağlamak için aldığı teknik ve idari tedbirler kapsamında;

 • Çalışanlarına yönelik kişisel verilerin korunması konusunda düzenli eğitimler ve farkındalık çalışmaları düzenlemektedir.
 • Şirket kişisel veri işleme envanterine dayalı olarak politikalar oluşturmakta ve politikaların uygulanması için gerekli süreçleri kurgulamaktadır.
 • Şirket kişisel verilerin korunması hukuku kapsamındaki risklerini tespit etmekte ve risklerin bertaraf edilmesine yönelik çalışmaları özenle yürütmektedir. Bu kapsamda aktif aydınlatma ve açık rıza kanallarını yaratmaktadır.
 • Kişisel verilerin korunması hukukuna ilişkin yükümlülüklerin yerine getirilmesi için şirket içi periyodik denetimler gerçekleştirmektedir.
 • Güncellenen mevzuata uyum konusunda sürekli olarak hukuki danışmanlık hizmeti temin etmektedir.
 • Özel nitelikli kişisel verilerin korunması için ayrı bir politika oluşturmakta ve Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen ilave tedbirleri uygulamaktadır.
 • Veri işleyenler ile ilişkilerin yönetilmesi konusunda gerekli veri paylaşım sözleşmesi vb. tedbirleri uygulamaktadır.
 • Güvenlik duvarları ve Güvenli Soket Katmanı (SSL) şifrelemesi gibi genel kabul görmüş güvenlik teknolojisi standartlarını kullanmaktadır.
 • Web sitesi ve mobil sitesi aracılığıyla Villayolu.com’a kişisel veriler gönderilirken, bu veriler SSL kullanılarak aktarılmaktadır.
 • Virüs koruma sistemleri, güvenli veri tabanları, sunucular, firewall'lar (güvenlik yazılımları) kullanmaktadır.
 • Elektronik posta bilgilerinin şifrelenmesi dahil, güncel teknolojik gelişmeler ışığında kişisel verileri korumak için mevcut bilgi ve veri değerlerinin ve risk durumunun analizini yapılarak en geniş ve uygun önleyici güvenlik önlemleri almaktadır.
 • Kişisel verilerin saklanacağı veri tabanlarının güvenliğini sağlamak için güvenli teknik altyapıyı oluşturmaktadır.
 • Alınan teknik tedbirlerin ve denetim süreçlerinin raporlanmasına ilişkin prosedürleri belirlemektedir.
 • Kişisel verilerin korunmasına ilişkin sair idari tedbirleri almaktadır.
 • Güvenliğe ilişkin önlemler, periyodik olarak yenilenmekte ve geliştirilmektedir.

Villayolu.com’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Villayolu.com tarafından işletilen platformlara veya Villayolu.com sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda Villayolu.com, söz konusu ihlali gidermek için derhal harekete geçer ve ilgilinin zararını en aza indirir. Villayolu.com bu durumu derhal veri sahiplerine ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.

4. Veri Sahipleri’nin Kişisel Verileri Üzerindeki Hakları

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre, herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu bağlamda Veri Sahibi’nin kişisel verileri üzerindeki hakları aşağıda şekildedir:

 • Kişisel verisinin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Kişisel verilerinin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
 • Kanun’un 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İşbu silme, yok etme veya düzeltme işlemlerinin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle veri sahibinin aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

Veri sahiplerinin yukarıda sayılan haklarına ilişkin taleplerini Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ’de öngörülen başvuru usullerine uygun olarak villayolu.com’a iletmesi durumunda Villayolu.com, işbu talebi niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde Villayolu.com, Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücreti alabilecektir.

Veri sahibi, yukarıda belirtilen hakları kapsamında taleplerini, yazılı olarak veya kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, güvenli elektronik imza, mobil imza ya da veri sahibi tarafından Villayolu.com’a daha önce bildirilen ve Villayolu.com’un sisteminde kayıtlı bulunan elektronik posta adresini kullanmak suretiyle veya başvuru amacına yönelik geliştirilmiş bir yazılım ya da uygulama vasıtasıyla iletebilir. Yapılan başvuruda;

 • Ad, soyad ve başvuru yazılı ise imza,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için T.C. kimlik numarası, yabancılar için uyruğu, pasaport numarası veya varsa kimlik numarası,
 • Tebligata esas yerleşim yeri veya iş yeri adresi,
 • Varsa bildirime esas elektronik posta adresi, telefon ve faks numarası,
 • Talep konusu

bulunması ve konuya ilişkin bilgi ve belgelerin başvuruya eklenmesi zorunludur. Başvurular ancak Türkçe olması halinde değerlendirmeye alınacaktır. Kişisel veri sahipleri adına üçüncü kişilerin başvuru talebinde bulunabilmesi için veri sahibi tarafından başvuruda bulunacak kişi adına noter kanalıyla düzenlenmiş özel vekâletname bulunmalıdır.

5. KVK Politikası’nda Yapılacak Değişiklikler

Villayolu.com, işbu KVK Politikası’nda her zaman değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler, değiştirilmiş yeni KVK Politikası’nın yayınlandığı gün geçerlilik kazanır. İşbu KVK Politikası’ndaki değişikliklerden haberdar olunması için, veri sahiplerine gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

6. İLETİŞİM

İstanbul Ticaret Odası’nın 101861 - 5 sicil no'lu, 0188057855800001 MERSİS numarasına sahip, TAHTAKALE MAH.SARAY PATI SK. APT.NO:1/5/21 34520 AVCILAR/İSTANBUL adresinde bulunan BUHAYRA TURIZM SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI, KVKK kapsamında Veri Sorumlusu’dur.

Kişisel Veri Sahipleri, sorularını, görüşlerini veya taleplerini aşağıdaki iletişim kanallarından herhangi birisine yöneltebilir: 

E.posta: info@villayolu.com / info@siracturizm.com,

Telefon: 0543 341 41 31 / 0532 687 69 30

Hakkımızda

   2017 yılında İstanbul'un tarihi yarımadasında kurulan acentamız ,2019 yılından itibaren faaliyetlerine İstanbul Avcılar bölgesinde devam etmektedir.

   (A-10682) TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) üyesi olan acentamız 2018'den bu yana müşterilerden gelen talep doğrultusunda Antalya (Kalkan, Kaş), Muğla (Fethiye, Bodrum,Marmaris) ve Sakarya(Sapanca) başta olmak üzere bir çok bölgede villa/apart  kiralama hizmeti vermeye başlamıştır.

   Bu hizmetleri kendi kurmuş olduğumuz Villayolu.com sitesinde  farklı büyüklük ve fiyatlarda yüzlerce villa portföyüyle sağlamaktadır.

   Villa acentesi olarak, sizlere çok yüksek bir standardı karşılayan kaliteli villalar sunuyoruz.

   Lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!
   
   Sizlerin tatilinizi en keyifli kılmak için sabırsızlanıyoruz.

Marmaris Hakkında

Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve milattan önce 1200'lü yıllara dayanan bir tarihe sahip olan Marmaris, geçmişten günümüze hala hiçbir şey kaybetmeden aynı ev sahipliğini sürdürmeyi başarmaktadır. Datça Yarımadası, Balan Dağı, Günlük Tepeleri, Kerme Körfezi, Akdeniz ve Karadağ ile çevrili olan Marmaris, yemyeşil dağları ve eşsiz mavi berrak denizi ile günümüzde en gözde tatil beldeleri arasında yer almayı başarmaktadır. Doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve eğlence hayatı ile kişilerin tüm beklentilerini karşılayabilecek güzelliğe sahip olan Marmaris'te her insanı tatmin edecek bir faaliyet bulunmaktadır. Yaz sezonunun oldukça uzun sürdüğü ve kişilerin havaların ısınması ile birlikte akın etmeye başladığı bu beldede, Nisan ve Kasım ayları arasında rahatlıkla denize girilebilmektedir.

Çocuklu ailelerden öğrencilere, sırt çantalı gezginlerden turistlere kadar her kesimden insana hitap edebilecek olanaklara sahip olan Marmaris, yeşilin ve mavinin her tonuna ev sahipliği yapması sayesinde, her dönem insanların dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Muğla'ya altmış beş kilometre uzaklıkta olan Marmaris'te gezilmesi görülmesi gereken sayısız mekan, tadılması gereken sayısız lezzet bulunmaktadır. Marmaris'te görülmesi ve tadına bakılması gereken lezzetler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 

Marmaris Tatilinizde Yiyebileceğiniz Yöresel Lezzetler

Masmavi denizleri, köklü tarihi ve yemyeşil ormanlıkları ile eşsiz bir kültüre ev sahipliği yapan Marmaris, sadece doğal güzellikleri ile değil zengin mutfağı ile de turistlerin dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Akdeniz ve Ege mutfağı esintilerini taşıyan Marmaris, ev sahipliği yaptığı ziyaretçilerine birbirinden farklı ve lezzetli yemekleri tatma imkanı sunmaktadır. 

Marmaris mutfağının en gözde lezzetleri şüphesiz ki deniz ürünleri ve zeytinyağlı yemeklerdir. Son derece verimli ve sebze yetiştirmeye elverişli toprakları olan bu beldede, sofraların olmazsa olmaz ürünleri arasında tabii ki salatalar yer almaktadır. Deniz ürünleri ve salatalara ek olarak, et yemekleri ile de popüler olmayı başaran Marmaris'te çökertme kebabı da büyük beğeni toplamayı başarmaktadır. Kabak çiçeği dolması, döş dolması, börülce ekşimesi, yumurtalı patlıcan, cızdırma, sura dolması, çıntar kavurması, balık çeşitleri, karışık ot salatası ve kaya koruğu salatası gibi lezzetler Marmaris'in yöresel lezzetleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ayrıca Marmaris'te büyük popülerlik kazanmış olan badem, susam ve balın karıştırılması sayesinde elde edilen çıtırmak tatlısı, Marmaris'in eşsiz lezzetleri arasında yer almayı başarmaktadır. 

 Marmaris'te Görmeniz Gereken En Gözde Mekanlar 

Muğla'nın en nadide koylarına, tarihi noktalarına,  plajlarına ve doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Marmaris, gezilecek ve görülecek yerler açısından da son derece zengindir. Deniz ve kara ulaşımı oldukça kolay olan Marmaris'in tertemiz sahilleri, berrak koyları, tarihi esintileri ile sayısız sayısız yabancı ve yerli turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gezen ve bu dokuyu en derinden hisseden kişilerin bir daha Marmaris'i görmeden yapamadığı bu beldede gezilecek ve görülecek en gözde mekanları şu şekilde sıralamak mümkündür. 

Marmaris Kalesi ve Müzesi

Milattan önce 1044 yılında inşa edilmiş olan Marmaris Kalesi, 1991 yılından  itibaren Marmaris Arkeoloji Müzesine ev sahipliği yapmaya başlamıştır. 1522 yıllarında Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış olan Rodos seferinde, genişletilerek yenilenen yapı, Birinci Dünya Savaşında ciddi hasarlar almıştır. Tarihi dokusu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yapı, Osmanlı Döneminden başlayarak günümüze kadar birçok kez restore edilmiştir. Kale içinde iki adet arkeoloji ve bir adet etnografya galerisi bulunmaktadır. Etnografya kısmında bakır mutfak gereçleri, halılar, kilimler, silahlar, süs eşyaları, mobilya ve kilim gibi eşyalar ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Arkeoloji bölümünde ise Bizans Döneminden, Roma ve Helenistik dönemlerden kalma sikkeler, süs eşyaları, çömlek ve kazı sonucunda bulunan çeşitli eşyalar bulunmaktadır. 

Turunç

Turunç; berrak denizi, tertemiz plajı ve su altı mağaraları sayesinde, birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Temizliği ve güzel denizi sayesinde mavi bayrak ödülü ile taçlandırılmış olan Turunç Plajı, merkeze 21 kilometre uzaklıkta bulunmakta ve ulaşım son derece kolay sağlanmaktadır. Yatların demir atmaya bayıldığı koylar arasında yer alan bu plaj, birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. 

Kleopatra Sedir Adası

Marmaris'in on altı kilometre uzaklığında bulunan Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adasının tarihi, milattan önce altıncı yüzyıla kadar dayanmaktadır. Eşsiz kumu, berrak suyu ve muhteşem doğası ile tüm dikkatleri üzerine çeken plajda, Kleopatra'nın yüzdüğü düşünülmekte ve plaj adını buradan almaktadır. Yıl içinde binlerce yabancı ve yerli turiste ev sahipliği yapan Kleopatra Plajı, altın rengi özel kum yapısı sayesinde turistlerin vazgeçilmez gezi noktaları arasında yer almaktadır. Ayrıca Sedir Adasında tarihi en net şekilde görmenizi sağlayacak eşsiz bir plaja ek olarak, sur duvarları, kule, tapınak, tiyatro, agora ve kilise kalıntıları da bulunmaktadır.

Physkos Antik Kenti

Reşadiye Yarımadasının en eski yerleşim alanlarından biri olan Physkos, yöre halkı tarafından Karya Liman Kenti olarak da bilinmektedir. Doğa kenti anlamına gelen, Phykos eski dönemlerde Marmaris'in kendi adı olarak kullanılmaktaydı. Bu bölgeye bu adın verilmesinin en temel amacı, kesinlikle Marmaris'in eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olması ve doğanın tüm unsurlarını bünyesinde barındırmasıdır. Physkos Antik Kentinde milattan önce üç bin dört yüzlü yılların izlerine de rastlamak mümkündür. Geçmişte liman kenti olarak kullanılan bu bölgede, çok fazla antik kalıntı kalmamıştır ve bunun en büyük sebebi şehirde bulunan kalıntıların deniz yolu ile farklı alanlara taşınması ve farklı amaçlar ile kullanılmasıdır. 

 Marmaris'te Tatil Yaparken Konaklama Seçenekleri

Marmaris, tatilcilerin vazgeçilmez rotalarından ve tatil beldelerinden biridir. Doğal güzellikleri, eğlence merkezleri ve eşsiz denizi ile kişilerin hem dinlenmek hem de eğlenmek amacı ile tercih ettiği Marmaris, konaklama açısından da oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Günümüzde insanlar gündelik yaşantının sıkıntı ve stresinden kurtulmak için tercih ettikleri tatil beldelerinde konaklamak için de sıradan ve kalıplaşmış oteller yerine, daha özel ve daha konforlu tatil yapabilecekleri villa ve bungalov evleri tercih etmeye başlamıştır. Firmamız tam da bu bağlamda doğa ile kucaklaşmak ve kişilerin kendilerini bulabilecekleri, villa ve bungalov evlerin güvenli bir şekilde kiralanmasını sağlamaktadır. Firmamızda kalabalık aileler için villa, daha az sayıdaki kişiler için ise villa kiralama hizmeti bulunmaktadır. 

Rahatlamak, yalnız kalmak, doğa ile bütünleşmek ve sevdiklerinizle birebir tatil yapabilmek amacı ile tercih edeceğiniz bungalov evler, beş yıldızlı otel rahatlığında özerklik elde etmenizi sağlayacaktır. Şehir merkezinden uzakta doğa ile birleşik bir şekilde konumlandırılmış olan bungalov evler, kişilerin şehir telaşından uzaklaşmasını ve tamamen doğa ile birlikte iç içe geçerek tüm sıkıntılarından arınmasını sağlamaktadır. Günübirlik tatilcilerin de bir numaralı tercihi olan bungalov evler, kişilerin rahat ve konforlu bir tatil yapabilmesini sağlamak adına düzenli olarak temizlenmekte ve firmamızca hijyen konusuna ciddi önem verilmektedir. 

Kalabalık aileler ya da arkadaşları ile grup tatili yapmak isteyen kişilerin ilk ve tek tercihi olan villalar ise Marmaris manzarasına karşı, ev ortamında tatil yapmanıza olanak sunan eşsiz bir hizmettir. Balayı çiftleri ve mahremiyete önem veren kişilerin de sıklıkla tercih ettiği villa kiralama hizmeti, firmamızın en sık tercih edilen hizmetleri arasında yer almaktadır. Villa kiralama hizmeti sayesinde, denize gitmenize gerek kalmayacak çünkü tam da bahçenizde eşsiz bir güzelliğe sahip tertemiz havuzlar bulunmaktadır. Firmamız genel olarak villa temizliği konusunda oldukça özenli davranmakta ve müşterilerinin rahatlığını her zaman ön planda tutmaktadır. Sizler de en uygun villa ve bungalov kiralama seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Kaş-Kalkan'da konaklarken nerelerde yemek yiyebilirsiniz? Kaş-Kalkan'ın en lezzetli mutfaklarını sizin için derledik.

Doğanın harika renklerinden beyaz ve mavinin muhteşem uyumunu Kaş’ta yakalayın. Yunan Adalarına gitmenize gerek kalmadan Akdeniz’in incisi Kaş’ta tatil yapmak Villa Yolu’yla çok kolay. Size uygun fiyatları ve seçenekleri belirledikten sonra onlarca villayla sizlere hizmet veriyoruz.

Yaklaşık 2000 sene önce Meis Adası tüccarları tarafından kurulan Kaş, Antik Yunanistan izleri taşıyan ufak bir belde olmanın yanı sıra deniziyle muhteşem bir yer. Otelde veya sitelerde kalmak istemiyor, aileniz ve dostlarınızla eşsiz zamanlarınızı özelleştirmek istiyorsanız Villa Yolu’ndan bir villa kiralamalısınız.

Birçoğumuz tatilini yaparken konakladığımız tesislerin yemek hizmetlerinden faydalanmak yerine civardaki ünlü restoranları tercih ediyoruz. Kültür tatilinden deniz tatiline, deniz tatilinden doğa tatillerine kadar bütün tatil çeşitlerinin içinde yemek turizmi bulunuyor. Gezmenin verdiği yorgunluğun hat safhaya ulaşması insanı acıktırıyor. Karnınızı doyurmak ve aynı zamanda yöreye ait muhteşem tat notalarını hissederek keyif almak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Sistemiz Villa Yolu’ndan villa kiraladınız ve evde yemek yapmak istemiyorsanız, Kaş-Kalkan’daki restoranları ve yemek kültürünü inceleyip derlediğimiz Kaş-Kalkan yeme içme rehberine göz atmalısınız.

Antik Yunan kültürünün Türk kültürüyle harmanlandığı bu coğrafyada bulunan Kalkan, çarşaf gibi berrak denizi, havada dans eden eşsiz güneşi ve harika plajlarıyla bir doğa harikası. Tatilcilerin gözdeleri arasında yerini alan Kalkan’da birçok restoran buluyor. Eğer paranızın heba olmasını istemiyor ve tatilinizin sayılı günlerinde verdiğiniz parayı hak edecek eşsiz tatları deneyimlemek istiyorsanız doğru adreste bulunuyorsunuz. Kalkan’ın turkuaz rengiyle ve eşsiz deniz manzarasıyla, Türk mutfağı başta olmak üzere farklı lezzetler deneyimlemek isteyenlere özel Kalkan’ın en güzel restoranlarını sizler için derledik. İşte Kaş-Kalkan yeme içme rehberi:

Muhteşem Manzarasıyla: Blue Terrace Restaurant Cafe&Bar

Kalkanın en nezih restoranları arasında yer alan Blue Terrace, sizleri muhteşem manzarasıyla karşılıyor. Hijyen standartlarının üst düzey olduğu Blue Terrace lezzetlerini doğanın muhteşem estetiğiyle buluşturuyor. Ailenizle ve arkadaşlarınızla güzel müzikler eşliğinde, samimi ve sıcak bir ortam arıyorsanız Blue Terrace tam size göre. Özellikle özel erik soslu bonfilenin tadı yanında sarımsaklı mantarın eşsiz aroması, ağzınızda bir lezzet şöleni yaratırken, şölenin son yıldızı ise Kalecik karası rose şarap… Ayrıca vejetaryen seçenekleri ve vegan dostu lezzetlerini de menüsünde barındıran Blue Terrace Restaurant'ta keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Adres: Süleyman Yılmaz Cad. No 6, Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 535 601 79 56

Sıcak ve Samimi Servis: Papatya Cafe

Özellikle sıcak yaz günlerinde soğuk bir şeyler içip ferahlamak gerekir. Papatya Cafe’nin muhteşem deniz manzarası eşliğinde, sıcak ve saygılı bir servisle dostlarınızla muhabbetin belini kırmak istiyorsanız aradığınız yer tam olarak burası. Ferahlatıcı kokteyl, taze kahve çekirdeklerinin leziz aromasıyla soğuk kahve veya güzel tat dokularıyla bir milkshake tercih edebilirsiniz. Fiyatları da lezzet ve hizmet kalitesine oranla makul olan Papatya Cafe’yi bir kez olsun denemenizi tavsiye ediyoruz.

Adres: Kalamar Yolu Asfiya Hotel Karşısı No. 51 Kaş/Antalya, Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 531 717 73 44

Barbekü Gecelerinin Vazgeçilmez İsmi: Cafe Vita Restaurant

Ev yapımı hamburgeri, pizza ve patatesiyle muhteşem fastfoodlar deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca kuzu pirzolası ve erik soslu bonfilesi de harikalar yaratacak cinsten. Canlı müzik eşliğinde eşsiz kahvaltı ve akşam yemekleriyle hizmet veren Cafe Vita, çarşamba günlerine özel barbekü geceleri düzenliyor. Bu zamanda hem canlı müzik eşliğinde eğlenebilir hem de etlerinin lokum gibi yumuşak dokusunu deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca kokteyl ve içecekleri de en az yemekleri kadar harika. Hayatınızda geçirdiğiniz en güzel dakikalar için Cafe Vita tam olarak sizlere göre.

Adres: Cumhuriyet Caddesi, No:91 Kalkan 07960 Türkiye 

Telefon: +90 242 844 26 37

Butik Bir İşletme: Küçük Ev

Aile sıcaklığını hissettiğiniz sıcak ve samimi bir ortam arıyorsanız Küçük Ev tam size uygun bir işletme. Bir aile işletmesi olan Küçük Ev, yıllardır sıcak bir hizmet sunuyor. Özellikle meze tabağındaki eşsiz lezzetleri dünyanın sekizinci harikası gibi bir de sıcak yaz günlerinin efsanesi Asuman Hanım’ın erik soslu dondurması da cabası. Ailenizle gidebileceğiniz küçük ve nezih bir yer. Ama mekanın küçüklüğünden ötürü yer bulmak zor olabilir. Bu yüzden önceden rezervasyon yaptırmanız faydanıza olacaktır. 

Adres: Yalıboyu Mah. Hasan Altan Cad. No:18, Kalkan 09760 Türkiye

Telefon: +90 242 844 28 17

Buram Buram Deniz Kokan Bir Restoran: Sunset Restaurant

Kalkan’ın limana hakim olan en güzel deniz manzarasının eşliğinde, ılık bir rüzgar yüzünüzü okşarken, denizin kokusunu hala alabildiğiniz tazecik deniz ürünlerini denemek istiyorsanız Sunset Restaurant aradığınız mekan. Güler yüzlü hizmetleriyle, eşsiz sunumları ve lezzetleriyle Kalkan tatilcilerinin uğrak yeri. Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız, midyeli levrek, levrek fileto, kalamar tava ve mantarlı karidesi denemeyi unutmayın. Yemeklerin yanına servis edilen mezeleri de bir o kadar lezzetli. Ayrıca içinizin ferahlamasını istiyorsanız fresh bir tat notasına sahip limonatasını kesinlikle deneyimlemeniz gerekiyor.

Adres: Above Kalkan Town Beach No:19, Kalkan 07960 Türkiye

Telefon: +90 536 681 44 72

Vintage Bir Konsept ile Kahve Keyfi: Cafe Del-Mar

Kalkan ve kahve denilince akla gelen ilk mekanlardan birisi Cafe Del-Mar, sizleri vintage bir konsept ile karşılıyor. Günün yorgunluğunu atmak için dostlarınızla sohbetinizi kahve ile perçinlemek istiyorsanız aradığınız mekan burası. Ayrıca içeride yakılan tütsüler muhteşem kokular yayarken otantik bir hava yaratıyor. Dekorasyonu ve lezzetleri birinci sınıf olan Cafe Del-Mar makul fiyat politikalarıyla hizmet veriyor. Mistik havasıyla birlikte Iced Cappuccino Frappe ve Americano gibi sıcak/soğuk kahveleri yudumlarken, ağzınızda tatlı bir lezzet patlaması yaratacak Browni, Portakallı Kek ve limonlu Cheesecake’i denemelisiniz. Ayrıca limonatası da ayrı bir lezzetli.

Adres: Demokrasi Cd. No:2, Kalkan 07580 Türkiye

Telefon: +90 533 159 29 64

Sunum ve Servisin lezzetle Birleştiği Mekan: Coriander

Şef Murat Gediman’ın harika lezzetlerinin aile sıcaklığıyla buluştuğu muhteşem bir işletme. Kapısının önünde bulunan otoparkıyla aracınıza park yeri bulmak artık problem olmaktan çıkıyor. Sebze yemeklerinin nadir bulunduğu bu çağda aynı zamanda işletmecisi olan Kalkan’ın ödüllü şefi Murat Gediman’ın lezzetlerini deneyimlemelisiniz. Sadece sebze değil kuzu incik ve testi kebabı gibi et yemeklerinden çeşitli balıklara kadar birçok lezzet mevcut. Aile sıcaklığını muhteşem Türk mutfağıyla harmanlayan bir işletme. Ayrıca alkol tüketenler için alkol de mevcut ve vejetaryen ve vegan seçenekleriyle glutensiz seçenekleri de mevut olan Coriander Kalkan’ın en favori restoranlar arasında.

Adres: Demokrasi Cd. No:2, Kalkan 07580 Türkiye

Telefon: +90 533 159 29 64

Bu lezzetlere ulaşırken muhteşem deniziyle Kalkan’ın keyfini çıkarmak istiyorsanız Villa Yolu’nda istediğiniz seçeneklerde ve uygun fiyatlarda villalara göz atabilirsiniz. Her konumda bulunan konforlu konaklama seçenekleri Villa Yolu ile mümkün. Patara Plajı’ndan Patara Antik Kenti’ne, Saklıkent Koyu’ndan Xanthos Antik Kenti’ne, Antiphellos Antik Kenti’nden Myra Antik Kenti’ne kadar birçok tarihi mekana ev sahipliği yapan Kalkan’da ulaşımı dert etmeden her konumda villa kiralamak ve özel zamanlarınızı konforlu geçirmek istiyorsanız Villa Yolu’nu ziyaret etmeyi unutmayın.

Tatil planınızı yaparken villa kiralama seçeneklerini neden değerlendirmelisiniz, avantajlı yönleri nelerdir? Detaylar yazımızda.

Tatil için villa kiralama seçeneği günümüz ortamında oldukça tercih edilen bir model durumunda. Bunun nedeni alternatif tatil ihtiyacı, diğer insanlardan bağımsız kalmak gibi sebepler olabilmekte... Peki villa kiralama ile tercih edilen tatil seçeneğinde ne gibi artılarınız olur? Otel ya da diğer konaklama seçeneklerine göre nasıl daha güzel bir tatil geçirebilirsiniz? Bu içeriğimizde bu sorulara yanıt vererek sizlere rehberlik etmek istedik; umarız faydalı olur :)

Kendinize Özel Bir Alan

Tamamıyla isteklerinize yönelik, denize yakın ya da doğa içerisinde size özel bir alanı istediğiniz süre ile kiralama imkanına sahip olursunuz. Villa kiralamanın en güzel taraflarından biriside kendinize özel bir alan yaratma imkanıdır. Tanımadığınız insanlar ile iç içe olmadan, sevdiklerinizle diğer insanlardan bağımsız bir tatil yapmak istiyorsanız villa kiralama sizin için harika bir seçenektir.

Size Özel Havuz ve Bahçe

Siz ve sevdiklerinizden başka kimsenin olmadığı bir bahçede vakit geçirmek, ve yine sadece size özel olan havuzda keyifli vakit geçirmek harika değil mi? Hiç bir otel ya da konaklama şeklinin size bu imkanı sunamayacağı ortada. Bu yüzden villa kiralama bağımsız bir tatil geçirmek için harika bir seçenek. Villa kiralamak için bize ulaşabilir ve size en uygun villayı bulmanızı sağlayabiliriz.

Sakin ve Huzurlu Bir Ortam

Doğa içerisinde, siz ve sevdikleriniz harici kimsenin bulunmadığı, sessiz - huzurlu bir ortam arıyorsanız, tatilinizi geçirmek için villa kiralama ideal bir seçimdir. Kendi evinizde gibi, denize yakın, özel havuzlu ve sessiz bir ortam için bu tatil modeli tam aradığınız modeldir.

Harika Bir Konfor

Villa kiralamada kiralanan villanın sunduğu konfor sizin için tam bir ideal düzeydedir. Klimalı, rahat ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik olan villalar, siz ve sevdiklerinize harika bir konaklama deneyimi yaşatırlar.

İhtiyaçlarınıza Yönelik Villalar

Balayı, aile tatili ya da muhafazakar bir tatil süreci için istediğiniz tipte villa kiralama yapabilirsiniz. Yeni evli çiftler en güzel günlerini geçirmek için balayı villalarını, aileler tatil seçeneği için denize yakın, havuzlu villa kiralama ya da muhafazakar tatil seçeneği arayanlar ise tam bu isteklerine yönelik muhafazakar villa kiralama modeline başvurabilirler.

Villa kiralamada TÜRSAB belgesi olan acentaları tercih etmeniz kritik bir önem taşır. Bu yüzden kısa süreli villa kiralama araştırması yaparken ilgili firmanın resmi olan bu belgeye sahip olup olmadığını öğrenmeli ve kiralama işlemini bu belgeye sahip olan bir firma ile yapmanızı kesinlikle öneririz.

TÜRSAB Güvencesiyle Villa Kiralayın başlıklı blog içeriğimiz ilginizi çekebilir.

Villa Kiralamada Öne Çıkan Kategoriler

Balayı Villaları

Yeni evli çiftlerin en güzel dönemlerini geçirmek için tercih ettiği kiralama modeli olan balayı kategorisi, çiftlerin sessiz ve sakin bir ortamda güzel anlar yaşaması için tercih edilir. Dışardan bağımsız, sessiz ve huzurlu bir ortam yaratan balayı villaları hakkında bilgi almak için Villa Yolu müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Portföyümüzdeki Balayı Villaları incelemek ister misiniz?

Muhafazakar Villalar

Muhafazakar ailelerin tatil modelinde tercih ettiği bu kategorideki villalar, dışardan görünmeyen, daha kapalı özelliklere sahiptir. Bu sayede aile dışardan görüntülenmeden, kendilerine ait ortamda en iyi şekilde tatillerini geçirirler. Dışardan bağımsız, görüntülenmeyen, sessiz ve huzurlu bir ortam yaratan bu kategorideki villaları incelemek ister misiniz? Muhafazakar Villalar

Deniz Manzaralı Villalar

Bazı insanların tercihi ise tatil geçirdiği yerin denizi görmesi, yani deniz manzarasına sahip olmasıdır. Deniz manzaralı villalarda bu kişiler için bir tercih sebebi olmaktadır. Akşam bahçesinde otururken denizi görmek isteyenler ya da tüm gün denizi görmek isteyenler için deniz manzaralı villa kiralama oldukça doğru bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Evcil Hayvan Dostu Villalar

Evcil hayvanlarınızı tatilde yanınıza almak, onları bir hayvan oteline bırakmak fikrinden çok daha iyi olsa gerek. Bu yüzden kedi ya da köpekleri olan aileler villa kiralamada evcil hayvan dostu villaları tercih etmekte. Eğer evcil hayvanınız ile birlikte bir tatil planı yapmak istiyorsanız, villa kiralama araştırması yaparken mutlaka bu konuyu müşteri temsilcisine aktarmalısınız.

Otele göre Villa Kiralamanın Avantajları

Birçok insan, günümüzde kalabalıklaşan nüfusla birlikte daha sessiz bir tatilin keyfini yaşamayı tercih etmekte. Bu anlamda insanlar, hayatın getirdiği hengameden ve gürültüden bir nebze uzaklaşmak için yeni tatil yerleri ve konaklama mekanları araştırmaya başladı. Bunlardan en çok öne çıkan seçenek de elbette villalar. Villa kiralamak artık bunu güvenilir bir şekilde gerçekleştiren Villayolu gibi sitelerle çok daha kolay. Binlerce konaklama seçeneğiyle dilediğiniz konumda, dilediğiniz büyüklükte ve dilediğiniz şekilde villa kiralamanın keyfi bir başka. Tabii ki otellere göre daha avantajlı olan bu villaların işte o avantajları...

Otellerdeki yemek saatleri, havuz saatleri ve giriş-çıkış saatleri gibi herhangi bir vakte bağlı kalmadan dilediğiniz gibi tatil yapma keyfine erişiyorsunuz. Villanız tamamen size özel olup, sizin dilediğiniz gibi bir tatil süreci geçirmenize olanak tanıyor. Ayrıca dilediğiniz şekilde eğlenebilmek de mümkün.

Eğer dini inanışlarınız veya herhangi bir sebepten dolayı daha muhafazakar ve gözlerden ırak bir tatil anlayışına sahipseniz villalar, otellerin sunmadığı mahremiyeti size sunuyor. Ailenizle özel zamanlarınızı, özel bir alanda geçirmek istiyorsanız kesinlikle muhafazakar villa seçeneklerine göz atmalısınız. Ayrıca, alkollü ortamlardan uzaklaşmak da istiyorsanız, bu villalar tam size göre.

Hijyene önem veriyor ve başkalarıyla belirli alanları paylaşmak istemiyorsanız, yine imdadınıza villa seçenekleri koşuyor. Villalar, siz konaklamadan önce gerekli hijyen standartlarına ulaştırılarak hizmet veriyor. Ayrıca, otellerdeki gibi ortak havuzu kullanmak zorunda değilsiniz. Tamamen size özel, tercihe göre açık ya da kapalı havuzda tatilin keyfini yaşayabilirsiniz. Sadece havuz seçenekleriyle değil, denize yakın villa seçenekleriyle de plaj tatilini ayağınıza kadar getiriyor.

İnsanlarla iletişimden sıkıldınız ve biraz kafa dinlemek istiyorsanız, tatil arkadaşlarınızdan, kendinizden ve ailenizden başka kimseyle muhatap olmak zorunda değilsiniz. Aile konforunu ve rahatlığını tatilde de yaşamak isteyenlerin doğru adresi villalar. Villalar size mükemmel bir toplumdan soyutlanma getirerek huzuru yakalamanızda yardımcı oluyor.

Otellerin odaları, fiyatlarına göre gayet küçük olduğu herkesin malumu. Ayrıca, odalar dışında ortak alanları da başkalarıyla paylaşmak zorundasınız. Fakat villalarda, bütün bunların aksine bir hizmet sizi bekliyor. Geniş konaklama fırsatlarıyla, dilediğiniz genişlikte villalarda, ortak alanı kimseyle paylaşmadan muhteşem tatilinizin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Otellerin barları, restoranları ve lokalleri gibi alanlar ücretlidir. Dilediğiniz gibi yiyip içmek için bütçenizi zorlamanız gerekebilir. Fakat villalarda, kendinize ait güzel mutfağınızda, dilediğiniz içecek ve yiyecekleri, dilediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Ayrıca kendiniz hazırlayacağınız için otellerden daha ucuza bir tatil keyfi yaşayacaksınız.

Malum olduğu üzere birçok otel, evcil hayvan konaklamasına izin vermiyor. Bu yüzde, evcil hayvanlarınızı, tatile giderken bırakacak yer bulmakta zorlanıyor musunuz? Bunu villalarda dert etmenize gerek yok. Villaların geniş bahçeleri sayesinde, sizler gibi evcil hayvanlarınızda bu tatilin keyfini yaşayacaklar.

Çocuklarınızı otellerde bilmediğiniz insanlara emanet etmek istemiyor olabilirsiniz. Villalarla buna gerek kalmadan, bizzat çocuğunuzla ilgilenme fırsatına erişebilirsiniz. Ayrıca bahçelerinde bulunan geniş eğlence seçenekleriyle çocuğunuz, hiç sıkılmadan gözünüzün önünde güvenle, keyifli vakit geçirebilir.

Ev içinde zaman geçirirken, evi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Yıkamada zorlanacağınız için, otellerde dopdolu valizlere mi konaklıyorsunuz? Bunu villalarda yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü içerisinde bulunan çamaşır ve kurutma makinesiyle dilediğiniz zaman dilediğiniz şekilde kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Ayrıca bütün bunların dışında, mutfak dolabını da market alışverişiyle dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz.

Yukarıda görüldüğü üzere otellere göre çok daha avantajlı olan bu villalara, Villayolu ile ulaşmak tek tıkla mümkün. Sitemizin ilgili bölümlerine göz atarak, dilediğiniz konaklama seçeneklerine bakabilirsiniz. Size uygun bütçeyle tatilin keyfini yaşamak artık çok kolay...

Banka Hesapları

Türkiye Finans Katılım Bankası
Banka Adı Türkiye Finans Katılım Bankası
Şube Adı-Kodu Bahçeşehir
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR110020600278036022530002
Kuveyt Türk
Banka Adı Kuveyt Türk
Şube Adı-Kodu Ispartakule
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR45 0020 5000 0964 7991 3000 01
Yapı Kredi Bankası
Banka Adı Yapı Kredi Bankası
Şube Adı-Kodu Bahçeşehir Şubesi
Hesap Adı BUHAYRA TURİZM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TL TR98 0006 7010 0000 0068 2107 71
WhatsApp Destek!
Lütfen İletişime Geçmek İstediğiniz Müşteri Temsilcisini Seçiniz
X REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati : Çıkış Tarihi:
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış